Fantom Łowicz


zainspiruj sie
Nasz zespół tworzy 5-ka młodych, energicznych, pełnych życia zapaleńców, których połączyła wspólna pasja jaką jest muzyka. Założycielami zespołu są Krystian Wójcik oraz Adrian Modrzejewski, którzy grali razem w kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”. W niedługim czasie dołączył do nich gitarzysta Adrian Pietrzak oraz Aleksander Dutkiewicz- świetny saksofonista oraz klarnecista, który również grał w kapeli „Blichowiaków”. Dzięki temu muzyka ludowa czyli oberki, polki, przyśpiewki nie tylko z regionu łowickiego są im bardzo dobrze znane.

Doświadczenie jakie zdobywaliśmy od najmłodszych lat grając z różnymi zespołami, na różnych scenach pozwoliło nam na stworzenie własnego zespołu. Staramy się aby każdy bawiący się przy naszej muzyce gość był zadowolony.

Agata Wolińska: Jedna z najmłodszych członkiń zespołu. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w szkole podstawowej, gdzie podczas różnych akademii i uroczystości szkolnych śpiewała w chórku. Wtedy też zaczęły się jej pierwsze konkursy, na których dostrzegano jej talent i możliwości wokalne, co przynosiło Agacie nagrody, wyróżnienia. Odnajduje się w każdym rodzaju muzyki, ma w swoim repertuarze m.in. piosenki po czesku, włosku, hiszpańsku, rosyjsku. Świetnie spisuje się śpiewając II głosem wspomagając Adriana. Należy do grupy wokalno- teatralnej "ROMA" w której jest jednym z 4 filarów wokalnych. W spektaklach „W jesiennej zadumie” oraz „Z miłością nam do twarzy” zapamiętać ją można było w wykonaniu piosenek z Teatru Buffo, repertuaru Alicji Majewskiej, Michała Bajora czy zespołu Dżem. Śpiewanie jest jej życiową pasją.
Krystian Wójcik: Jeden z założycieli zespołu. Pełni funkcję perkusisty oraz wokalisty w naszym zespole. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w gimnazjum, gdzie zasiadał do starej perkusji swego taty i próbował różnych rytmów. W między czasie rozpoczął przygodę w kapeli „Blichowiaków” gdzie grał na bębenku ludowym dając występy z zespołem na terenie całej Polski. Podczas imprez zajmuje się sprzętem oświetleniowym oraz efektami wizualnymi. Gry na perkusji nauczył się sam, słuchając różnych rodzajów muzyki, jednak muzyka rozrywkowa obok biesiadnej najbardziej przypadła mu do gustu. Jak na perkusistę przystało jest zawsze uśmiechnięty, emanuje od niego pozytywna energia. Stara się zaskakiwać gości nowymi rytmami oraz przejściami by urozmaicić rodzaj przekazywanej muzyki.
Adrian Modrzejewski: Obok Krystiana pełni funkcję założyciela zespołu. Gra na klawiszach, akordeonie, oraz jest głównym wokalistą. Czasem zdarza mu się wspomagać Aleksandra grając na saksofonie tenorowym. W naszym zespole to właśnie on prowadzi całą imprezę. Pierwsze kroki w muzyce stawiał w szkole podstawowej, jednak na kilka lat zaprzestał gry z powodu braku instrumentu. Do grania wrócił na dobre kończąc szkołę podstawową. Już wtedy samemu opanowując grę na klawiszach. Po niekrótkim czasie rozpoczął przygodę z akordeonem. Pierwsze imprezy grał już w II klasie gimnazjum i tak nie zaprzestając gra je już do dziś. Granie początkowo na zastępstwa, później na stałe z różnymi zespołami, nie tylko z Łowicza dało mu spore doświadczenie. Wspólnie z zespołami grywał wesela, koncerty na terenie całego kraju, a również za granicą. To właśnie Adrian dba o tak bogaty repertuar, który zadowoli nie jednego gościa. W zespole stara się, aby każdy szczegół był dopięty na ostatni guzik. Zajmuje się również nagłośnieniem, dbając o miły, ciepły odbiór naszej muzyki.
Aleksander Dutkiewicz: Najmłodszy, a zarazem najbardziej zwariowany członek naszego zespołu. Z muzyką związany od najmłodszych lat. Pierwsze kroki stawiał przy dźwiękach klarnetu, aktualnie jest uczniem szkoły muzycznej II stopnia w klasie saksofonu. Jak to sam mówi pochodzi z muzykalnej rodziny. Aleksander jest obecnie członkiem kapeli Blichowskiej, gdzie gra na klarnecie przez co muzyka ludowa jest mu bardzo dobrze znana. Razem z Adrianem koncertowali na terenie całego kraju. Świetne improwizacje na saksofonie, klarnecie to na pewno jego mocna strona. Świetnie odnajduje się w każdym rodzaju muzyki, uzupełniając przy tym każdy nasz utwór.
Adrian Pietrzak: Zwariowany gitarzysta naszego zespołu. Gra na gitarze elektrycznej, basowej oraz na tamburynie. Wspólnie z Krystianem dba o dobre oświetlenie naszych imprez. Jego przygoda z muzyka zaczęła się w gimnazjum. Pewnego dnia wziął gitarę, która była w domu i po kilku dniach zaczął już na niej grać różne melodie. Po wstąpieniu do zespołu w miłej atmosferze spędzał wieczory przy muzyce na próbach, a także samemu ćwicząc dane utwory w domu. Zawsze z uśmiechem na twarzy wraz z kolegami stara się jak najlepiej umilać czas bawiących się gości. Na co dzień słucha muzyki rockowej, lecz mimo to świetnie odnajduje się w repertuarze weselnym oraz okolicznościowym, co pozwala mu jeszcze bardziej doskonalić jego umiejętności.
Kontakt
Adrian: 509-252-844
Krystian: 782-063-570
e-mail: fantomlowicz@o2.pl
Copyright © 2014, All Rights Reserved. Wykonanie